Mikulášské odpoledne (Dětský den) na Barboře

 

 

Předsednictvu 124. územní skupiny (ÚS) INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION (IPA)-sekce České republiky se letos opět podařilo v hotelu Barbora-ubytovně policie, dne 6. prosince 2008 od 15 hodin zorganizovat Mikulášskou besídku pro děti. Její bývalý vedoucí a člen IPA Karel Pojsl, přezdívaný čert, který vždy neodmyslitelně patřil k organizátorům, zde však již nepracuje, protože letos odešel do starobního důchodu. Proto mu v dalších letech popřejme hodně zdraví, aby si zaslouženého odpočinku užil co nejdéle. Ale čert Barboru přesto navštívil. Na realizaci této oblíbené akce měl především zásluhu Vláďa Macek a Jaromír Rada. Nedalo se totiž odolat náporu dotazů ze strany rodičů s dětmi, zda se jejich děti opět setkají s dětmi ze zbraslavské školy, členy IPA, účinkujícími v této akci a samozřejmě bytostmi jako je Mikuláš, čert a anděl.

Slavnostní odpoledne opět uváděl zkušený moderátor a herec Tomáš Vacek. Nejdříve přivítal poručíka Kamilu Styblíkovou, která v uniformě policie seznámila přítomné s tím, že Mikulášskou besídku připravila 124. ÚS IPA při Policie ČR-Správa hlavního města Prahy a popřála všem hezké odpoledne.

Moderátor pak poděkoval partnerům a sponzorům od společností ŠKODA-AUTO, HORTIM International, AMADEUS, HELVETIA PHARMA, K.R. ELIXÍR,  BAMBULE, EROME TRAVEL, KORVI, LOG-UM, ZŘUD Písek a ZP-MV ČR. Tím vlastní program začal a moderátor ohlašoval jednotlivá představení žáků základní zbraslavské umělecké školy. Na podium nejdříve pozval Zuzanu Machovcovou, která zatančila tanec Merliton z baletu Louskáček. Po tanci jsme vyslechli zpěv sboru zbraslavských dětí pod vedením Nely Engerové. Následoval tanec dívek na hudbu kapely Čechomor.

 

Pak svá kouzla předvedl kouzelník GRINO a najednou přišel Mikuláš a čert. A když už měl sebou čerta nezbylo mu nic jiného, než aby vyvážil zlo dobrem, tak musel s sebou vzít také anděla. Čert se hned ptal dětí, zda byly hodné. A asi hodné byly, protože Mikuláš s andělem jim rozdali dárky. Poznaly to i děti, protože ten letošní čert, jak říkaly děti, byl hodnější. Po dárku, který si vybraly po příchodu do sálu a po dárku od Mikuláše a anděla děti očekávaly, zda dostanou v tombole dárek, které si očima vyhlédly. Nastalo losování. Někomu se přání vyplnilo, někomu ne. Tak to někdy bývá. Po troše napětí se rodiče i děti mohli občerstvit. Každý s chutí přijal malé pohoštění. Novinkou v letošním pohoštění byl navíc zákusek - koláček s vlaječkou 124. ÚS IPA. Po snědení koláčku se tyto vlaječky stávaly hračkou dětí. Koláčky, které byly chutné, pro tuto akci zajistila J. Pleváková z pekařství ZOULEK, Prahy 4.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Děti i rodiče z Barbory pomalu spokojeně odcházeli. Prožili příjemné odpoledne a proto si organizátoři a sponzoři této akce opravdu zaslouží poděkování.

14. 12. 08 KEŠ