Druhý společenský večer 124. územní skupiny (ÚS) IPA ČR

 

          Předsednictvo 124. ÚS IPA sekce ČR si váží nejen svých členů, ale i jejich partnerek. Proto při přípravě druhého společenského večera věnovalo velkou pozornost tomu, aby večírek byl ještě  na lepší úrovni než ten první. A tak se mohlo stát, že partnerky účastníků druhého společenského večera, které spolu s partnerem přišly dne 21. 11. 2008 do klubu Vězeňské služby Na Květnici se pobavit, byly příjemně překvapeny. Dostávali totiž Na Květnici květinu. Najednou bylo více světla. To jejich oči se rozjasnily a jejich světla ozářili i jejich partnera. Nad těmito pozitivními jevy, nad kontrolou dobré nálady účastníků a nad pořádkem večera dohlížela patrola policistů v historických policejních uniformách. V úvodu večera si také mohli účastni večera  připomenout na promítaných fotografiích některé chvíle z akcí 124. ÚS.

 

Druhý společenský večer zahájil vedoucí ÚS JUDr. Jan Vorel. Přivítal hosty ze 102. ÚS, IPA Klatovy, zástupce sponzorů ze společnosti EURO SECURITY PRODUCTS a všechny účastníky večera. A byl tak společenský večer zahájen a tříčlenná hudební skupina Bakaláři spustila první písničku. Po krátké hudební produkci jsme mohli shlédnout předtančení Martina Krause a Markéty Borecké. Znalost účastníků večera prověřil Klímův krátký vědomostní test. Nejvíce bodů získal stůl našich sponzorů od společnosti EURO SECURITY PRODUCTS. Jako vítězové obdrželi čtvercový dort se zeměkoulí, který nabídli všem účastníkům večera. K občerstvení nebyl jen tento dort, ale i studené mísy s mini dortíky, které byly v ceně vstupenky. Předsednictvo 124. ÚS využilo také tohoto společenského večera k ocenění vítěze fotografické soutěže. Tou se stala Miluše Böhmová za svou kolekci fotografií. Za své umístění získala dort s fotoaparátem od cukrářů. Ale nejen ona něco získala. Pro ostatní byla připravena tombola. Mezi hodnotnými cenami byla například televizní anténa, stolní lampa a mobil. První cenou byla sekačka na trávu. A když byla ta správná nálada, byla vyhlášena taneční soutěž s balónky, které měli muži přivázané na noze. Partnerky je pak podpatky propichovaly. Vítězem se stal taneční pár Martin Kraus s Markétou Boreckou.

 

 

Lidé se bavili. Příjemné a hezké prostředí sálu vytvářelo prostředí pro dobrou náladu. Někde na večírcích se moc netancuje, ale u nás, jak zazněla hudba, lidé šli na parket. Bavící se lidé a jejich nenucené chování potvrzovalo, že je zde přátelská atmosféra. Společenský večer se vydařil. Za to můžeme poděkovat předsednictvu 124. ÚS, především E. Klímovi, J. Bobuskému, J. Plevákové, které to moc slušelo a V. Duškovi. Dále všem sponzorům například společnosti  Mironet, EURO SECURITY PRODUCTS, Tesco, Manfild a dalším.

 

Na společenském večeru jsme mohli spatřit policisty ze Správy hlavního města, z Městské policie Praha i z minulosti tj. policisty oblečené do historických uniforem, členy INTENATIONAL POLICE ASSOCIATION a pracovníky vězeňské služby. Tak se zde setkali ozbrojené složky, každá se svým místem ve výkonné moci státu a svou profesní zkušeností, kterou si zde mohly vyměňovat, aby realizovaly ve své profesi především prevenci a zamezovaly porušování zákonů. Členové IPA tak naplňovali cíle IPA tím, že vytvářeli pouta přátelství, přispěli k neformální výměně odborných zkušeností a rozvoji kulturních vztahů.